تاریخچه - شرکت برودتی و حرارتی نیک
  • English
  • فارسی
تاریخچه - شرکت برودتی و حرارتی نیک
تاریخچه

این شرکت در سال ۱۳۳۹ با استفاده از دانش فنی شرکت لینده آلمان و همزمان با تولد صنعت تبرید در ایران ، تاسیس شد.

هسته اولیه شرکت نیک (شرکت پرسپولیس) با تولید یخچالهای ویترینی آغاز گشته و یخچالهای نگهداری گوشت، شیرینی و بستنی نیز به آنها اضافه شد.

در سال ۱۳۴۲ اولین سردخانه صنعتی ایران به نام سردخانه بزرگ تهران در خیابان شوش توسط این شرکت ساخته و به بهره برداری رسید.

در سال ۱۳۴۸ با درگذشت آقای کریم نیک نام، پسر ارشد ایشان آقای داود علی نیک نام فعالیت تولید سردخانه های تجاری و یخچالهای روباز را ادامه داد.

در سال ۱۳۵۰ برادران نیک نام به عنوان شرکای کاری در کارگاهی به نام سردسازی نیکنام به هم پیوستند.

در سال ۱۳۵۵ با ساخت یخسازهای صنعتی، کار این شرکا آنچنان گسترش یافت که خدمات مهمی به دو شرکت کشت و صنعت کارون و شرکت راه سازی ملاوی (پروژه کمپینگ اتوبان تهران-قم) داده شد.

در سال ۱۳۶۳ با آغاز بهره برداری از کارخانه جدیدی در شهرک صنعتی بهشتی و دریافت پروانه مربوطه از وزارت صنایع، محصول ماشین بستنی ساز این شرکت به تولید انبوه رسید.

در سال ۱۳۶۴ با گسترش فعالیتهای کارخانه سردسازی نیک نام و لزوم فعالیت شرکت در فضای کسب و کار وسیعتر، شرکت برودتی و حرارتی نیک (سهامی خاص) ثبت گردید.

در سال ۱۳۶۸ کارخانه جدید خود واقع در جاده مخصوص کرج را احداث و به بهره برداری رساند.

در سال ۱۳۷۰ طراحی و ساخت تجهیزات سردخانه های صنعتی آمونیاکی شامل اواپراتور و کندانسور تبخیری در دستور کار قرار گرفت و پس از مدتی آیس بانک که در تولید آب سرد کارخانه های لبنی کاربرد دارد آغاز گردید. با تولید این محصولات، در عرض چند سال ده ها کارخانه محصولات لبنی (تولید پنیر صنعتی و بستنی) و همچنین کارخانجات مواد غذایی توسط شرکت نیک تجهیز گردیدند.

در سال ۱۳۷۵ با امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت مایکوم ژاپن در ارتباط با فروش و ساخت کمپرسورهای آمونیاکی، شرکت نیک به عنوان نماینده شرکت مربوطه در ایران تولید قطعات کمپرسورهای مربوطه و صادر نمودن آن به کشور بلژیک را آغاز نمود.

در سال ۱۳۸۰ با توسعه محصولات شرکت و نیاز به توسعه فضای تولیدی مورد نیاز، کارخانه شماره ۲ شرکت نیک در کردان کرج برای ساخت تجهیزات آمونیاکی افتتاح گردید.

در سال ۱۳۸۳ با عقد قرارداد با شرکت توربوکمپرسور نفت برای ساخت مبدلهای حرارتی مورد استفاده در توربو کمپرسورهای گاز زیمنس، شرکت نیک به فضای تولید تجهیزات مورد نیاز در صنایع نفت و گاز و نیروگاهی وارد گردید.

در سال ۱۳۸۵ سومین کارخانه این شرکت که به صورت اختصاصی جهت ساخت مبدلهای حرارتی تجهیز گردیده بود، افتتاح گردید.

در سال ۱۳۸۶ با طراحی و ساخت تجهیزات تهویه مطبوع در شرکت نیک، محصولاتی چون انواع چیلر، پکیج یونیت، هواساز، ایرواشر و فن کویل به سبد متنوع محصولات شرکت افزوده شد.

در سال ۱۳۹۶ با رویکرد توسعه فضاهای تولیدی شرکت، کار ساخت مجتمع کارخانجات شرکت نیک در زمینی به وسعت حدود ۱۰ هکتار در شهرک صنعتی شمس آباد آغاز گردید.

ارتباط با ما

نشانی: تهران، خیابان خردمند شمالی، شماره 107، ساختمان نیک، کد پستی: ۱۵۸۵۹۸۳۱۱۱

تلفن : ۰۲۱۸۸۸۲۶۰۷۳

فاکس :۰۲۱۸۸۸۳۸۱۸۸

پست الکترونیک: info@nikbh.com

All rights reserved by nikbh