شرکت نیک به جمع مبارزان با ویروس کرونا پیوست

شرکت نیک به جمع مبارزان با ویروس کرونا پیوست

در هفته های گذشته ویروس خطرناکی از خانواده کرونا ویروس ها با نام علمی کووید-19 موجب بیماری هزاران نفر در سطح چین و ۸۰ کشور جهان شد. این بیماری بسیارخطرناک می تواند ۲ تا ۳ درصد مبتلایان را به کام مرگ بکشاند.علایم بیماری شامل تب، سرفه های خشک و گاهی مشکلات تنفسی مانند تنگی نفس، تندنفسی و گلودرد و آبریزش بینی است. در ایران هم به دنبال فوت ۲ بیمار با عوارض تنفسی در قم، شایعاتی دربارهٔ مرگ این بیماران به علت کروناویروس شکل گرفت ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با هدف پیشگیری حداکثری از شیوع بیماری تشکیل شد.

پیرو درخواست وزارت بهداشت، شرکت نیک اولین سفارش هواساز هایژنیک برای تجهیز بیمارستان لرستان را دریافت کرد.

شرکت نیک با استفاده از تجربیات خود در ساخت هواساز های بهداشتی هایژنیک که جهت پاکسازی و استریل هوای بیمارستانی مناسب است به عرصه مبارزه با این بیماری وارد شد. هواساز هایژنیک بیمارستان لرستان مخصوص بخش مبارزه با بیماری کرونا است. این محصول مهم به صورت ویژه، به سرعت طراحی شده و برای ساخت در اختیار واحد برنامه ریزی و تولید قرار گرفت تا در اسرع وقت آماده نصب و راه اندازی در واحد مذکور شود.

این هواساز دارای ظرفیت 9000 CFM  است که حدودا فضایی 400 الی 500 متر مربع را پوشش می دهد. در این فضای حدودا 20 تخت بیمارستانی قرار می گیرد.

هواساز هایژنیک شرکت نیک جهت تمامی بیمارستان ها، اتاق های عمل، که نیاز به هوای پاک و استریل دارند قابل استفاده است.

طراحی این هواساز های مخصوص به گونه ای است که هیچ روزنه ای در اتصالات و بدنه دستگاه وجود ندارد و به هیچ طریق هوای فیلتر نشده وارد سیستم نمی شود.

 کلیه سطوح داخلی این دستگاه از ورق استنلس استیل ساخته می شود این فلز به دلیل خاصیت غیرفعال بودن خود می‌توانند مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی از خود نشان دهند. همچنین استنلس استیل فلز غیر متخلخل است که شرایط ورود و رشد باکتری در آن فراهم نیست. این رو بهترین فلز برای ساخت دستگاه هواساز هایژنیک برای تولید هوای پاک به شمار می رود.

هوا پس از عبور از فیلتر های آلومینیومی و کیسه ای از فیلتر هپا عبور داده می شود. فیلتر های هپا از درهم تنیده شدن نامنظم و کاملاً تصادفی الیاف‌ فایبرگلاس و فشردن آن‌ها ساخته می‌شود. قطر الیاف‌های فوق بین ۰/۵ تا دو میکرون است. استفاده از فیلتر های هپا با استاندارد H13 که قابلیت جذب 99.95 درصدی انواع ویروس ها و باکتری های مضر را دارد، می تواند هوای پاک با خلوص 99% را به محیط ایزوله بیمارستانی عرضه کند.

مرحله آخر ضدعفونی کردن هوای تازه ورودی با اشعه UV  است. طول موج های کوتاه اشعه فرابنفش می‌تواند باکتری‌ها و سایر ارگانیسم های کوچک را منهدم کند. شرکت نیک اطمینان دارد با استفاده از بهترین دستگاه های تولید اشعه UV هوای سالم با کیفیت 100 درصد را به محیط های ایزوله بیمارستانی می رساند. ویروس کرونا شانس عبور از این فیلتر های قدرتمند و کارا و پرتوهای UV را ندارد.

مدیریت و پرسنل شرکت نیک با تمام توان تلاش می کنند قدم های استواری در راه بهبود سلامت مردم ایران و شکست این بیماری هولناک بردارند.